Ka filluar Samiti i Sofjes

0

Ka filluar Samiti i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimorë. Nikoqiri i këtij Samiti, kryeministri bullgar Borissov ka mbajtur fjalim, e pas tij ka folur presidenti i Komisionit Evropian, Tusk.

Para fillimit të këtij Samiti, presidenti Thaçi ka takuar Komisionerin e Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn, i cili në mëngjes ka theksuar se është optimist se do të arrihet një zgjidhje në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here