Janë takuar tre krerët kryesor të shtetit, nuk folën për media

0

Para pak çastesh ka përfunduar takimi mes Presidentit Hashim Thaçi, Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli.

Veseli dhe Haradinaj janë parë në takim te i pari i shtetit, i cili u mbajt larg medieve, raporton Ekonomia Online.

Thaçi ka pararaparë në orën 10 takim me shefin e USAID-it, James Hope, për t’i ndarë një mirënjohje, kurse Haradinaj ka paralajmëruar një konferencë për medie në orën 11:30.

Në mëngjes u raportua në media se është formuar ekipi negociator për dialog me Serbinë, pa opozitën, por që asgjë ende nuk është zyrtare.

Të tre krerët e shtetit nuk kanë pranuar që të komentojnë për arsyen e takimit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here