Irfete Spahiu është gruaja e parë në Kosovë, si gjenerale e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ceremonia e dorëzimit të detyrës, ku Irfete Spahiu u gradua si gjeneralja e parë grua nga radhët e Forcës së Sigurisë se Kosovës, u mbajt në Ferizaj, raporton “RTV 21”.

Gjeneralja u shpreh e kënaqur për caktimin e detyrës se re dhe tha se do të vazhdojë të punojë me përgjegjësi të plotë, përcjell albinfo.ch.

Edhe ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, e ka çmuar që një grua është graduar si gjenerale në FSK.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here