Interi edhe zyrtarisht e ka prezantuar fanellën e re të cilën lojtarët e tij do ta veshin në sezonin e ardhshëm.

Skuadra zikaltër e ka zbuluar fanellën e parë, me të cilin do të luajë në shtëpi në edicionin 2018/19, transmeton Gazeta Express.

Interi njofton se sezoni 2018/19 shënon 20 vjetorin e partneritetit mes Fc Internazionale Milano dhe Nike, prandaj, për ta festuar këtë përvjetor, fanella e re e klubit, me të cilën do të luajë si vendas, kombinon elemente nga dy fanellat e parapëlqyera të tifozëve nga e kaluara: fanella e parë e Nike nga sezoni 1998-99 dhe ajo tejet e popullarizuar e sezonit 2010-11.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here