Insigne ,Payet dhe De Bruyne udhëheqin listen e lojëtarve me më së shumti shanse të krijuara.

Në këtë listë figuron edhe Messi në poziten e 10 ,por gjithashtu edhe Shaqiri në pozitën e 18.

Në vendin e parë gjendet Payet , sulmuesi i Marseille, me 121 shanse të krijuara i cili gjithashtu ka dhënë 20 asiste.

Këta janë lojtarët që kanë krijuar më së shumti shanse në pesë ligat evropiane këtë sezon , sipas GOAL.

#20 Lucas Perez | 77 shanse të krijuara

#19 Alexis Sanchez | 77 shanse të krijuara

#18 Xherdan Shaqiri | 77 shanse të krijuara

#17 Aleksandar Kolarov | 78 shanse të krijuara

#16 Philipp Max | 79 shanse të krijuara

#15 Suso | 79 shanse të krijuara

#14 Pascal Gross | 82 shanse të krijuara

#13 Malcom | 82 shanse të krijuara

#12 Mathieu Dossevi | 84 shanse të krijuara

#11 Eden Hazard | 84 shanse të krijuara

#10 Lionel Messi | 86 shanse të krijuara

#9 Luis Alberto | 89 shanse të krijuara

#8 Mesut Ozil | 89 shanse të krijuara

#7 Benjamin Bourigeaud | 93 shanse të krijuara

#6 Cesc Fabregas | 93  shanse të krijuara

#5 Alejandro Gomez | 93 shanse të krijuara

#4 Christian Eriksen | 95 shanse të krijuara

#3 Lorenzo Insigne | 95 shanse të krijuara

#2 Kevin De Bruyne | 106 shanse të krijuara

#1 Dimitri Payet | 121  shanse të krijuara

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here