Impotenca/ Forcën mashkullore e keni te gruri i mbirë, si u jep fund problemeve seksuale!

0

Një guidë natyrale për formulat që zgjidhin problemet e impotencës. Si të bëni grurin kurativ për këto raste, çajrat dhe lëngjet e duhura.

Shkaqet kryesore të impotencës zakonisht janë të lidhura me stresin, ngrënien, ushqimin jo të shëndetshëm dhe në fund, pesha.

Sigurisht, mjeku ka rolin e tij madhor dhe do t‘ju rekomandojë ilaçet, por ato vijnë “në paketë” me efektet anësore…

Ndaj, në vijim, ju rekomandojmë që të provoni edhe disa kura natyrale, të dedikuara për impotencën.

FORMULA ME BAZË AGRUMET

Ky ilaç natyral për impotencën ka ndihmuar kaq shumë njerëz, që nga kohët e vjetra, prandaj ju mund ta provoni.

Ne rekomandojmë që të gjithë përbërësit që përdorni për këtë recetë, të jenë organikë dhe me cilësi të lartë.

Këtu është ajo që ju duhet të bëni.

1. Lani dhe pastroni plotësisht 1.5 kg rrënjë selino, 1 kg karrota, 1 kg mollë, 1/2 kg arra,

2-3 limona, 2-3 portokalle (agrumeve t’u hiqet lëkura).

2. Kaloni të gjithë përbërësit e mësipërm në mikser/blender dhe masën që përfotni, kalojeni në një enë plastike.

3. Shtojini 1/2 kg mjaltë dhe 1 L verë të bardhë natyrale me cilësi të lartë dhe përzieni përsëri, derisa përbërja të bëhet vërtet homogjene.

4. Derdhni përzierjen në kavanoza qelqi, mbyllini ato dhe mbajini në frigorifer për 7 ditët e ardhshme për t’u marinuar.

5. Merrni 2 lugë gjelle të këtij ilaçi të shijshëm, 30 minuta para ngrënies kryesore të ditës.

Rezultate imazhesh për gruri i mbire

MBINI GRURIN

Për 20 ditët në vazhdim, të trajtimit, ndiqni paralelisht këtë mjet për impotencë:

* Merrni 60/80 gr grurë organik, çdo ditë, për darkë (sipas recetës së mëposhtme të përgatitjes).

* Ju mund të merrni grurin me fruta për 30 ditët e ardhshme.

* Ndaleni trajtimin për një muaj dhe pastaj rifillojeni atë, derisa trupi të ringjallet krejtësisht.

SI TË PËRGATISNI GRURIN:

Lani grurin dhe vendoseni në një kavanoz të mbushur me ujë të ngrohtë.

Lëreni grurin në kavanoz gjatë 24 orëve të ardhshme, kështu që fillon të mbijë.

Shpëlajeni grurin, vendoseni në një tas të thellë dhe mbajeni gjithmonë në lagështirë.

Pas 30 ditësh, gruri është gati për përdorim.

Rezultate imazhesh për manteli i zonjes

ÇAJ “MANTELI I ZONJËS”

Çaji i mantelit të Zonjës (Alchemilla vulgaris) është njësoj efektiv edhe te burrat, ashtu si te gratë për fertilitetin (shihni artikullin e faqes përballë).

Vepron si rregullator i hormoneve dhe kundër impotencës, bëni këtë çaj:

Vloni 1 lugë çaji të plotë të bimëve, në një gotë me ujë të nxehtë dhe lini atë të mbushur për 30 sekonda.

Pini 4 gota të këtij çaji në ditë.

Rezultate imazhesh për Shepherd’s Purse

KURA ME “QESEN E BARIUT”

Kur Manteli i Zonjës kombinohet me bimën e Qeses së Bariut (anglisht: Shepherd’s Purse plant, latinisht:

Capsella bursa-pastoris, Family: N.O. Cruciferae), mund të përftohet një çaj i fuqishëm që rikthen potencën mashkullore.

Theksojmë këtu, se edhe bima e Qeses së Bariut është jashtëzakonisht e gjendshme në Shqipëri, në çdo cep të saj(shihni foton).

Bëhet fjalë për një barishte që ne e kemi konsideruar gjithnjë “të keqe”, është e hollë dhe paksa e gjatë, me lule të vockla të bardha, ndërsa mund ta identifikoni lehtë për shkak të gjetheve të vogla në formë zemre.

Ashtu si Manteli i Zonjës, edhe kjo bimë zakonisht është shkulur nga arrat ose lëndinat, si bimë të këqija, kur në fakt vlerat curative të tyre janë të jashtëzakonshme.

Bëni një esencë të thjeshtë nga bima “qesja e bariut”, si më poshtë.

Lani dhe grini imët bimët e freskëta dhe pastaj vendosni në një shishe qelqi.

Hidhni 38-40 ° C alkool të rafinuar mbi bimë, ndërsa shishja të mbushet.

Mbani shishen në një vend të freskët për 2 javët e ardhshme.

Përdorni ilaçin që krijuat për të fërkuar zonën e barkut, disa herë në ditë, derisa fuqia fillon të rivendoset.

Ju do të kuptoni vete kur kjo të ndodhë.

Gjithashtu, mund të pini çaj të përgatitur nga kjo bimë, përgatitja është njësoj si me Mantelin e Zonjës; mund t’i alternoni gjatë ditës të dyja këto.

Rezultate imazhesh për mjalte dhe polen

Mjaltë dhe polen, ilaçi për impotencë

Mjaltë dhe polen: Shtoni 3-4 lugë gjelle të mjaltit të lëngët, në një shishe qelqi prej 500 ml, 1/4 lugë gjelle të polenit dhe mbushni pjesën tjetër me ujë të filtruar.

Mbylleni shishen dhe lëreni të marinohet për 2 ditë, në temperaturën e dhomës, duke e perzier një herë në ditë.

Pini 2-3 gota të ilaçit, çdo ditë, në stomak bosh.

Kur fuqia seksuale dobësohet, kjo është receta e duhur

Në rast se ju është dobësuar fuqia seksuale , ju rekomandojmë recetën me lëng qepe dhe mjaltë, që sipas mjekëve alternativë, rrit potencën seksuale dhe ndihmon në problemet kundër sterilitetit.

RECETA

Duhet marrë tri kokë qepe dhe të shtrydhen mirë.

Të merret sasi e njëjtë e mjaltit (aq sa ka lëng qepe) dhe këto të bëhen bashkë, e pastaj të vendosen në zjarr të ngadaltë.

Të zihen gjithnjë, derisa të zhduket shkuma e mjaltit.

Pastaj, kjo përzierje e zier futet në shishe dhe merret nga një lugë pas drekës, për çdo ditë.

Nëse në këtë përzierje vendoset edhe fara zezë, ajo i jep fuqi të madhe seksuale, edhe nëse personi është plak i rraskapitur.

Mund edhe të kombinoni:

10 thelpinj hudhër të qëruara, me 500 ml qumësht, 2-3 lugë mjaltë, 250 ml ujë.

Ju duhet të vendosni ujin dhe qumështin në një çajnik dhe të shtoni hudhrën e grirë.

Më pas çajnikun vendoseni në nxehtësi mesatare, derisa të ziejë.

Në momentin që ka zierë dhe ftohet pak, shtoni mjaltin dhe përziejini.

Kjo pije duhet të konsumohet e ngrohtë, dy filxhanë çaji në ditë.

Pasi ta mbarojë masa e përgatitur, mund ta ribëni sërish, deri në përmirësim.

Rezultate imazhesh për impotence food

Dieta ushqimore, 5 shtyllat bazë

1. Se pari, ju do të duhet te ndaloni ushqimet jo të shëndetshme dhe ta merrni situatën në duart tuaja:

Hani ushqime të pasura me vitamina A, B, C dhe E, flavonoide, kalcium, magnez, selen dhe acide esenciale yndyrore, me fjalë të tjera: më shumë fruta, drithëra, qumësht, kërpudha dhe vajra të shtypura të ftohtë.

2. Pini sa më shumë lëngje të freskëta të bëra me fruta dhe gjethe.

Hani fara luledielli të papërpunuar, kikirikë, arra herë pas here (ato janë të pasura me Vitamina B).

3. Të preferuara: gruri i mbirë, prodhimet e bletës (mjaltë, polen etj) qumështi i freskët, veza e freskët, elbi, perimet e freskëta, peshku, fasulja e bardhë, kungulli, bizelja, mjalti natyral, karrota.

4. Çajra nga: Konopica, Heraklia, Manteli i Zonjës, Ginseng, nigella sativa, fenugreek, xhenxhenfil, kanella, lëngu i rrushit, etj.

5. Pini lëng të freskët shege.

Kombino lakër të kuqe + selino + lëng marule, dhe pini 250ml dy herë në ditë/supershendeti.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here