Humbja e nëntë e Kosovës, Islanda në Botëror

0

– Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar humbjen e nëntë në eliminatoret e Botërorit 2018. Verdhekaltrit janë mposhtur nga Islanda me rezultat 2:0, duke i mbyllur këto kualifikime në mënyrë dëshpëruese. Golat për islandezët i shënuan Sigurdsson dhe Gudmundsson. Me këtë fitore Islanda shkoi në Botëror.

– Islanda e shënoi edhe golin e dytë. Gudmundsson shënoi pas asistimit të Sigurdsson në minutën e 68-të, 2:0.

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here