Formacioni më i mirë me futbollistët që e kanë fituar Topin e Artë

0

Shumë legjenda të klasës botërore e kanë fituar Topin e Artë ndër vite. Por, sa nga ta futen në formacionin më të mirë Besoccer.

Ky është formacioni i përbërë nga lojtarët më të mirë të cilëve u është ndarë Topi i Artë.

Lev Yashin (1963), Franz Beckenbauer (1972 dhe 1976), Fabio Cannavaro (2006), Matthias Sammer (1996), Johan Cruyff (1971, 1973 dhe 1974),  Michel Platini (1983, 1984 dhe 1985), Kevin Keegan (1978 dhe  1979), Alfredo di Stefano (1957 dhe 1959), Leo Messi (2009, 2010, 2011, 2012 dhe 2015), Cristiano Ronaldo (2008, 2013, 2014 dhe 2016), Marco van Basten (1988, 1989 dhe 1992).

Messi e ka fituar Topin e Artë pesë herë, derisa Ronaldo me Manchester Unitedin një herë dhe tre herë tjera me Real Madridin. Dyshja është në garë për Topin e Artë që do të ndahet sot në Francë, por kandidat kryesor është portugezi që fitoi trofetë më të rëndësishëm me Realin sezonin e kaluar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here