Euro 2020 do të hapet në Romë

0

“Stadio Olimico” i Romës do të pres ndeshjen e e parë të UEFA EURO 2020, kurse “Wembley” do të jetë nikoqir i tri ndeshjeve grupore, një në fazën e 1/16, një në gjysmëfinale dhe një në finale, transmeton Online. Siç e dini, Euro 2020 do të mbahet në 12 qytetet e ndryshme europiane, pasi shënon 60 vjetorin e garës më të lartë të ekipeve kombëtar të kontinentit. Përvec Londrës dhe Romës, vendet tjera nikoqire do të jenë: Baku, Shën Petersburg, Kopenhaga, Amsterdami, Bukureshti, Glasgow, Bilbao, Dublin, Munchen dhe Budapest. Kujtojmë se shorti për Kampionatin Europian do të hedhet në muajin dhjetor të vitit 2018.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here