Daçiq: Fuqitë botërore luajtën me kufijtë e Ballkanit

0

Qendrat e fuqive botërore luajtën kur ata menduan se kufijtë e mundshëm të Ballkanit do të ndahen, sepse ky rajon nuk është pjesë e BE-së, ka deklaruar ministri i jashtë serb, Ivica Daciq për gazeën e Moskës “Izvestia”, transmeton Indeksonline.

Sipas tij, ky është një nga shembujt më të ndritshëm të standardeve të dyfishta dhe e hipokrizisë së politikës botërore”, tha Sputnik.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here