Çifti viktimizohet për një “selfie”

0

Një çift ka vdekur pasi ka bërë një fotografi selfie në një vend të bukur turistik të Portugalisë, shkruan The Guardian

Çifti nga Britania dhe Australia kanë rënë nga një mur prej nga mund të shihej një pamje piktoreske e plazhit të Praia dos Pescadores në Ericeira, një vend jashtëzakonisht i bukur në pjesën perëndimore të Portugalisë.

“Gjithçka tregon që personat kanë rënë nga muri ndërkohë që po tentonin të bënin selfie”, kanë thënë autoritetet portugeze, duke shtuar që në vendin e ngjarjes u gjet një telefon.

Kjo nuk është hera e parë që njerëzit humbin jetën nga pakujdesia duke tentuar që të marrin pozicione sa më të mira për fotografinë selfie. /metro/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here