A keni parë ndonjëherë një atom të vërtetë me sytë tuaj? Bota është e mbushur me gjëra të papritura dhe të pashkelura, gjëra që definitivisht ia vlen të shohësh të paktën një herë në jetën tuaj.

Ne kemi mblodhur 22 foto të pazakonta ku fenomene të rralla dhe detaje interesante të gjërave të panjohura janë kapur.

Nga krijesa të çuditshme deri te vende misterioze dhe të bukura, këtu mund të shihni pse kjo botë është një vend interesant. /Lajmi.net/

Migracioni i Gaforres, Ishulli i Krishtlindjeve, Australi.

“Bregu Jurassic në bregun jugor të Anglisë.”

Një shtyllë e thyer që duket si një kryq i varur.

“Gryka e breshkave të detit në lëkurë.”

Fotografia e një atomi të vetëm që fitoi konkursin e imazheve shkencore.

Rruga është pastruar.

“Shining” ujëvarë, Bigar, Rumani.

Shtëpia më e introvertuar në një majë malore në Gjeorgji.

Një shenjë kufitare në një pasaportë të stampuar më 1 janar.

Llogaritësi i gishtave. Përbëhet prej 2 pllakave, të mbajtura si një nyje bronzi. Procesi i numërimit ndodh me gishta dhe pllaka të gërshetuara.

Krizantemë akulli në rajonin Amur.

Ujëvarë e ngrirë.

Mish për një grup të vogël njerëzish ose një shumë të uritur.

Një spirale nga retë.

Një qen që kujdeset për lepujt e vegjël.

Fillimi i raketës SpaceX “Falcon 9”.

Princesha e Detit: një peshk i kuzhinuar Chirolophis japonicus.

Një dallim i mprehtë ndërmjet dunave të rërës dhe një liqeni të thatë.

Lunar rover u largua ndërsa zbriste në Hënë.

Croissants që duken si druri.

Brirët e drerit janë pikturuar me bojë reflektive për të zvogëluar numrin e aksidenteve në rrugë.

Makinë muzikore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here