15 C
Pristina
E enjte - 26 Prill, 2018

rexhep

9888 POSTIME 0 KOMENTET

Të fundit

Berisha: Lista Serbe të jetë pjesë e transformimit të FSK-së

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), Rrustem Berisha në konferencën e organizuar nga kjo ministri me temën “FSK dhe Partnerët’’, ka folur...

Franca dhe Britania kanë paralajmëruar pasoja për shtetet që mund të tërheqin njohjen e...

Dy shtete të fuqishme: Franca dhe Britania kanë paralajmëruar pasoja për shtete të cilat mund të tërheqin njohjen e shtetësisë së Kosovës, duke goditur...

Të mësosh shqipen në Nju Jork

Një organizatë në Staten Island të Nju Jorkut i është përkushtuar përhapjes së gjuhës dhe kulturës shqipe në diasporë, një detyrë e vështirë nëse...

Manuel Macron, ka mbajtur fjalim para Kongresit Amerikan

Presidenti francez Emmanuel Macron u bëri thirrje ligjvënësve amerikanë, në një fjalim që mbajti në Kongres, që Shtetet e Bashkuara të mos e braktisin...

Raporti 24 orësh nga Policia e Kosovës

RAJONI I PRISHTINËS INCIDENTET KRIMINALE LËNDIM I LEHTË TRUPOR Fshati Grabovc, Fushë Kosovë 25.04.2018-08:10. Është raportuar se pas një mosmarrëveshje janë rrahur pesë të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, ku...