Asteroidi 2012 TC4, sot ka kaluar afër Tokës (VIDEO)

0

Asgjë për t’u shqetësuar, thonë shkencëtarët që e kanë përcjellë sot me kujdes asteroidin 2012 TC4 duke kaluar rreth 44.000 kilometra afër Tokës, përcjellë Online. Ky asteroid, i madhësisë së një shtëpie, nuk ka paraqitur asnjë rrezik për planetin tonë, thonë nga agjensia hapësinore evropiane, ESA.

Asteroidi ka madhësinë 15/30 metra dhe ka kaluar sot në orën 7 e 42 në mes Tokës dhe Hënës, pa ndonjë rrezik për planetin tonë.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here