15 C
Pristina
E shtunë - 18 Gusht, 2018

Te ndryshme

Çdo shenjë e Zodiakut ka karakteristikat dhe tiparet e saj. Por sigurisht që përveç tipareve të mira çdo shenjë horoskopi ka edhe tiparin e saj negativ, kështu që zbrit më poshtë dhe zbulo cili është tipari yt më negativ bazuar në kohën kur ke lindur. Dashi Të lindurit e shenjës së dashit...
Rrugën nga shkolla për në shtëpi, një djalë i ri e bëri për herë të fundit, pasi tragjikisht humbi jetën në një aksident fatal. Tragjedia preku familjen Brown, në Pensilvani të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, raporton noa.al duke cituar Centre Daily Times. Carter Brown 19 vjeç, vdiq në incidentin rrugor...
Gjatë muajit të agjërimit ushqimi që konsumojnë besimtarët dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni kujdes këshillave të mjekëve dhe të nutricionistëve, në mënyrë që organizmi të funksionojë pa probleme të mëdha gjatë agjërimit, porosisin ekspertët shëndetësorë. Besimtarët është e nevojshme që të konsumojnë ushqimin i...
Nivelet e larta të kolestrerolit dhe një dietë jo e shëndetshme është receta perfekte për të shkatërruar trupin tuaj. Nëse doni të ulni rreziqet nga ataku kardiak, atëherë duhet të siguroheni që ti mbani arteriet tuaja të hapura. Sa më pak pllaka të jenë të ndërtuara te arteriet tuaja aq më...
10 maji është data kur Gjiko po e lanson albumin e tij me titull “ENERGJIKO”. Lajmin e bëri të ditur vetë reperi përmes rrjeteve sociale duke paralajmëruar edhe një befasi tjetër që bëhet e ditur gjatë ditës së sotme. Në albumin e ri që Gjiko publikon edhe pak ditë, janë 17...
Thonë se dashuria e motrës për vëllanë nuk ka të sosur dhe këtë erdhi të na e vërtetonte në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, Ledia, një vajzë nga Rrësheni. Ajo kishte thirrur në studio vëllain e saj të vetëm, Nikun, për t’i thënë atij që nuk do ta linte...
Ekspertët besojnë se për të pasur gjumë sa më të mirë, kemi nevojë të ushtrojmë së paku nga 20 minuta, katër herë në javë dhe në veçanti rekomandohet ecja e shpejtë, vrapimi, vallëzimi dhe noti. Këto veprime heqin stresin, duke stabilizuar dhe krijuar frymëmarrje më të thelluar dhe forcojnë sistemin...
Nëse e kontrolloni me kujdes tensionin e gjakut nëpërmjet një stili jetese të shëndetshme, mund të mos keni nevojë për ilaçe, ose mund t’i përdorni ato më rrallë se më parë. Këto janë mënyrat për uljen e tensionit të gjakut pa pasur nevojë për barna: – Humbisni peshë dhe kontrolloni perimetrin...
Drejtori i AKI-së, Driton Gashi sot raporton para Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës. Ky është raportimi i parë i Gashit për arrestimin dhe dëbimin e gjashtë gylenistëve për në Turqi. Gashi është akuzuar si personi kryesor për deportimin e shtetasve turq. Kryeministri Ramush Haradinaj i ka kërkuar  Gashit...
Mediat ndërkombëtare kanë publikuar kërcënimin që presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, bëri ndaj shefit të ekzekutivit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Ndërkohë, ky i fundit ende nuk ka reaguar. Në mbrojtje të tij kanë dalë zyrtarë institucional dhe nga qeveria civile. Mediat ndërkombëtare kanë publikuar kërcënimin që presidenti i Turqisë...