15 C
Pristina
E premte - 17 Gusht, 2018

Sport

Kampionia e botës në xhudo, Majlinda Kelmendi, është operuar në shpinë për shkak të një problemi që e kishte pasur për një kohë të gjatë. Operacioni ishte i suksesshëm dhe medaljista e artë pritet të shërohet plotësisht në tetor. Drejtori sportiv i Federatës së Xhudistëve në Kosovë, Driton Kuka, ka...
Pas Valon Behramit, Stephan Lichtsteiner, Gelson Fernandes dhe Johan Djorou, edhe Blerim Xhemaili mund të largohet nga Përfaqësuesja e Zvicrës, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch. Sipas transmetuesit “RSI”, përveç Behramit dhe Fernandes, edhe Xhemaili nuk është më në planet e trajnerit Vladimir Petkoviq. Fernandes gjithashtu ka njoftuar zyrtarisht largimin, ashtu si...
Pas një Botërori si Rusi 2018, ku ishte protagonist në mesfushë me Zvicrën, duke sfumuar Neymar në përballjen me Brazilin, mesfushori me origjinë shqiptare, Valon Behrami, ka njoftuar tërheqjen nga kombëtarja helvete. Në moshën 33-vjeçare Behrami i jep lamtumirën ekipit kombëtar të Zvicrës pas 83 paraqitjeve. Lajmin e ka bërë...
Blerja e Cristiano Ronaldos nga Juventusi ka ende një jehonë të fortë, jo vetëm ne Torino por në mbarë botën. Është arritur deri aty sa në dyqane tashmë nuk gjenden fanela me numrin 7 të sulmuesit portugez, një situatë kjo që do të zgjasë deri në muajin shtator pasi të...
Sot u mbajt gara e kërcimit në stilin dallëndyshe, garë kjo që u bë tradicionale pasi që organizohet tash e 68 vjet dhe përherë është mbajtur tek Ura Fshejtë në Gjakovë. Por këtë vit kjo garë u mbajt në Ujëvarën e Mirushës.  Hapja u bë me një përformancë të alpinistëve...
Igli Tare, i cili është drejtor sportiv te Lazio, gjatë prezantimit të përforcimeve të reja ka folur edhe për dy futbollistët shqiptarë, Valon Berisha dhe Riza Durmishi. Tare ka lavdëruar mesfushorin e Kosovës. “Për mua është një kënaqësi e madhe të prezantoj Berishën. Nuk e kam fshehur admirimin tim për...

Drita u eliminua nga Europa League

Drita e Gjilanit e mbylli aventurën evropiane në turin e dytë eliminator të Europa League, pasi u eliminuan nga skuadra luksemburgase, Dudelange. Këta të fundit, pas fitores 2-1 një javë më parë në Luksemburg, arritën të marrin një barazim 1-1 në stadiumin olimpik “Adem Jashari” të Mitrovicës, dhe të kualifikohen...

Roma mundi Barcelonën me 4:2

Ka përfunduar me gjashtë gola ndeshja mes Barcelonës dhe Romës në ‘International Champions Cup’. Skuadra e Romës ka arritur të mund Barcelonën me rezultat 4:2, pas tre golave të shënuara në fund të ndeshjes. El Shaarawy, Antonio Florenzi, Cristante dhe Perotti shënuan për Romën. Në anën tjetër, për Bacelonën kanë shënuar Rafinha...
Cristiano Ronaldo i ka nisur stërvitjet me skuadrën e tij të re, Juventusin. Sulmuesi është shfaqur në “Jmedical”, ku u takua me një pjesë të futbollistëve bardhezinj, si Betancour, Douglas Costa, Cuadrado, Dybala e Higuain, të gjithë lojtarë që ishin pjesëmarrës edhe në Botërorin e Rusisë, duke iu nënshtruar testeve...

Manchester City ul çmimin e Joe Hart

Çmimi i portierit Joe Hart pritet të ulet edhe më shumë nga klubi i tij, Manchester City, në mënyrë që ta largojnë nga klubi i tyre portierin anglez. Në një intervistë javën e kaluar, Guardiola e quajti 31-vjeçarin si lojtarin më profesionist që ai e ka menaxhuar. Megjithatë duket se...