15 C
Pristina
E diel - 23 Shtator, 2018

Showbiz

Bebe Rexha shfaqet shumë elegante në rrugët e Parisit. Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha ka udhëtuar për në Paris me ekipin dhe vëllain e saj. Ndërsa ajo është shprehur shumë e lumtur dhe e emocionuar që po udhëton për në kryeqytetin e bukur të Francës, ajo merr menjëherë vëmendjen e...
Prezantuesja, Elita Rudi dhe Gjiko janë duke u martuar. Çifti i famshëm i estradës sonte më 21 shtator i kanë dhënë fund beqarisë duke e kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë. Ndonëse ceremonia është duke u zhvilluar në një nga vendet më luksoze në Prishtinë, ambientin e ka bërë edhe më...
Në një fotografi kur Dua ishte më e re në moshë, ajo shihet në një nga kafenetë e Prishtinës. Dua Lipa ka jetuar në fillimet e viteve të saj të jetës në Angli, për t’u kthyer më pas me familjen e saj në Prishtinë ku ka ndjekur edhe shkollën. E, para...
Prezantuesja kosovare, Elita Rudi dhe reperi i famshëm Gjiko janë martuar. Në një ambient të hapur me mbi 700 të ftuar, të pranishëm janë edhe një pjesë e madhe e artistëve shqiptarë. Nora shfaqet me një fustan të kuq elegant por që mungon bashkëshorti i saj, muzikanti Robert Berisha.  
Elita dhe Gjiko kanë bërë betimin e tyre të dashurisë. Çifti i kanë thanë PO njëri-tjetrit, ndërsa kurorëzimin e tyre e ka bërë kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ata tashmë kanë bërë edhe vallëzimin e tyre të parë si burrë dhe grua Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/roze/shpend-ahmeti-kurorezon-eliten-dhe-gjikon-578202/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright
Elita Rudi dhe reperi Gjiko, mbrëmë i dhanë fund beqarisë. Çifti kanë mbledhur një numër të madh të njerëzve, përfshirë edhe gjysmën e skenës muzikore, shkruan lajmi net. Ato që gjithnjë tërheqin vëmendje janë nuset e estradës, bashkëshortet e artistëve shqiptarë që shpesh janë në fokus të mediave. Ariana Fejzullahu, Miranda Mehmeti,...
Ndarja e Seldit me Mimozën po përflitet ende mjaft shumë. Pas konfirmimit publikisht nga vet Seldi se çifti kanë përfunduar lidhjen e tyre, publiku ka reaguar me të madhe. E me këtë rast, duket se fjalët po e mundojnë edhe vetë këngëtarin, i cili reagon edhe në rrjetet sociale, shkruan Gazeta...
Këngëtarja Rihanna i ka shkruajtur kancelarës gjermane Angela Merkel, në Twitter. Përveç këngëve tani ajo ka një rol krejt tjetër. Ajo është ambasadore  e organizatës “Partneriteti Global për Arsimin”, që merret me sferën e shkollimit për vendet në zhvillim. Ylli botëror i muzikës e ka lavdëruar qeverinë e drejtuar nga Merkel,...
Këngëtarja e njohur kosovare, Dafina Zeqiri, njihet edhe për pasionin e saj për tatuazhet, e kjo ka qenë edhe tema e bisedës mes saj dhe moderatorit të “Në Shtëpinë Tonë”, Flori Agalliu. Por edhe ky i fundit e ka pasion tatuazhet, edhe pse jo aq shumë sa Dafina, e cila...
Ditë më parë, rrjetet sociale shpërthyen se këngëtari i muzikës popullore Meda është ndarë nga gruaja e tij. Titujt nëpër ballinat e mediva rozë flisnin për një tradhti mes tij dhe Luljetës. Por gjithçka ishte e pavërtetë. Persona të panjohur zgjodhën profilin e Medës për ta hakuar dhe më pas për të...