15 C
Pristina
E hënë - 24 Shtator, 2018

Për kohë të lirë

Plotë 400 milionë dollarë ka kushtuar dhurata luksoze që emiri i Katarit i ka bërë presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Bëhet fjalë për një avion gjigant, i cili, krahas lumturisë së Erdoganit, ka sjellë edhe mjaft kritika. Vet presidenti ka bërë me dije se avioni Boeing 747-8 ishte një...
Sipas një studimi të ri, burrat që janë në marrëdhënie me gratë e shëndosha kanë më shumë buzëqeshje dhe janë më të mirë në trajtimin e problemeve sesa meshkujt që janë në marrëdhënie me gratë e holla. Studimi gjithashtu tregon se gratë e holla kanë tendencë të jenë më të...

Askush nuk të do si prindërit…

Shfrytëzuesi i Twitterit, Satar Gaza e ka postuar një fotografi, ku shihet një burrë i paemëruar që ka zgjatur dorën, në të cilën ka mbështetur kokën e bija tij. Kjo ka zgjatur për 40 minuta, gjatë fluturimit me aeroplan prej një rezorti në Sharm El Sheikh deri në Kajro të...
Shumë nga ne e kemi kuptuar, ndoshta edhe pse e kemi vuajtur vetë, që në vjeshtë nuk bien vetëm gjethet. Rënia e flokëve në këtë periudhë është një problematikë që ata që e kanë provuar, e kuptojnë rëndësinë e saj. Por, e dini që bima me vetitë më të...
Takimi i parë me një person të panjohur, sidomos nëse njohja fillestare është thjeshtë në biseda Facebook-u, mund të përfundojë, jo tamam ashtu si ju e keni imagjinuar. Na vjen keq për këtë, por duhet të mësoheni. Njerëzit të cilët nuk duhet t’i keni në krahë për asnjë arsye, zakonisht...

Rrëfimi për vullkanizeren 21 vjeçare

Është vetëm 21 vjeçare, por Xhoi nga Elbasani di që të rregullojë gomat e veturave dhe të ndërrojë ato sikur një profesioniste. Fotografitë e kësaj vajze duke i rregulluar gomat e veturës, i ka publikuar gazetari Mentor Kikia përmes Facebook-ut. Gazetari Mentor Kikia ka publikuar në profilin e tij në...
Kush vuan shpesh nga dhimbja e kokës duhet t’i kushtojë vëmendje dhe asaj që konsumon, ushqimeve që ndihmojnë në lehtësimin e saj dhe duhet të dinë dhe ato që ndikojnë për keq. Faji apo merita, varet nga këndvështrimi, i takon substancave që janë në mënyrë natyrale tek ushqimet, që janë...

Tre ushqime që pastrojnë mushkëritë

Mushkëritë luajnë një rol thelbësor në sistemin e frymëmarrjes. Ato marrin oksigjenin dhe filtrojnë jashtë organizmit toksinat. Ruajtja e shëndetit të mushkërive dhe funksioneve të tyre është thelbësore. Mushkëritë e shëndetshme garantojnë që i gjithë organizmi të ushqehet siç duhet me oksigjen. AgroWeb.org sugjeron që një mënyrë për të përmirësuar shëndetin e mushkërive...
Në fakt, është një ëndërr mjaft e zakonshme, sidomos për njerëzit që vuajnë nga depresioni. Konsiderohet si një prej ëndrrave më tipike që shohin njerëzit në periudha të ndryshme të jetës. Sipas intv.al ky është një lloj paralajmërimi se diçka në jetë nuk është në drejtimin e duhur. Sipas Huffington Post,...
Kur një femër dhe një mashkull takohen, ata lidhen në mënyrë energjitike dhe sipas ligjit të enëve komunikuese të gjakut, midis tyre ndodh një shkëmbim energjie. Gjatë puthjeve midis tyre, ndodh më së shumti shkëmbimi energjitik, në të cilën normalisht edhe cilësitë që shkëmbehen, janë në varësi të karakteristikave...