7 C
Pristina
E martë - 24 Tetor, 2017

Lifestyle

Makiato me qen

Një kafe në Tajvan tërheq klientët duke ua bërë makiaton me fytyrën e qenit që kanë me vete. “My Cofi” bën art me porosinë e klientit duke përdorur qumësht, çokollatë dhe shumë durim. Fotografitë e postuara “online” kanë bërë që kafeja të fitojë famë dhe shumë njerëz kanë nisur ta vizitojnë...
Frank Giaccion, djali i cili për Fox News u prezantua si “sipërmarrësi” 11 vjeçar në fushën e kopshtarisë, e ka përjetuar ditën më të mirë të jetës, pasi që presidenti Donald Trump i ka lejuar që ta pret barin në oborrin e Shtëpisë së Bardhë. Djali nga FAlls Church të...
Në Mynih është koha për të lënë pas krahëve problemet e për të shijuar birrën. Parakalimi i një karroce me kalë, karuzelët e  bandat muzikore i dhanë nismë edicionit të 184 të festivalit të famshëm “Oktoberfest”. Kryebashkiaku i Mynihut, Dieter Reiter i vendosi rubinetin fuçisë së parë të birrës duke...
Ishte ditëlindja e saj dhe zgjimi nga gjumi e gjeti me një surprizë mjaft të veçantë në dritare. Rusja Elena u zgjua nga tingujt e muzikës që vinin nga përtej xhamit të dritares, në katin e pestë të pallatit në Biisk të Rusisë. Por kur ajo u afrua zbuloi surprizën...
Humbja e kileve të tepërta është gjë të cilën e dëshirojnë të gjithë personat mbipeshë, por jo gjithmonë ky proces është i lehtë. Pavarësisht se a i keni përfshirë ushtrimet fizike në rutinën tuaj të përditshme, vetëm ato nuk do të mjaftojnë në realizimin e qëllimit tuaj. Prandaj, Telegrafi më poshtë...
Mungesa e aktivitetit fizik, ushqimi i dobët, obeziteti dhe pirja e duhanit kanë një efekt negativ në enët e gjakut. Nuk ka ilaçe për “çlirimin” e arterieve, por kolapsi i tyre mund të ngadalësohet, transmeton KosovaPress. Shumica ankohen për dhimbje koke, zhurmë në veshë, përgjumje, harresë, përqendrim të dobët dhe...
Shtatori është muaji kur vera na braktis dhe fillon vjeshta. Për fëmijët e shtatorit thonë që kanë karakteristika shumë të pazakonta. Këto janë të përbashkëtat e tyre: Lindin si bebe të vogla Fëmijët e shtatorit më së shpeshti lindin me peshë të vogël. Janë më të gjatë se të tjerët Nëse krahasohen me fëmijët...
Të zgjuarit herët është një prej faktorëve kryesorë të mirëqenies trupore e jo vetëm. Sipas studimeve, të flini mirë gjatë natës e të zgjoheni herët në mëngjes, është absolutisht çelësi për një shëndet të mirë.  Mungesa e gjumit mund të dobësojë sistemin imunitar dhe të kontribuojnë në shtimin e peshës....
Një numër i madh i njerëzve, madje më shumë se 60%, të cilët vuajnë nga diabeti, nuk e dinë këtë. Diabeti shpesh quhet vrasës i heshtur sepse simptomat e diabetit vështirë vërehen dhe shumë lehtë merren për diçka tjetër. Diabeti zakonisht diagnostikohet me anë të hulumtimeve dhe analizave që nuk...
  Një ndërhyrje kirugjikale shokuese është bërë në Australi ku pas një aksidenti të frikshëm të voglit Jackson Tailer iu thyen vëretbra e parë dhe e dytë dhe qafa nuk ishte më e ngjitur me shpinën.   Vogëlushi pësoi një aksident bashkë me nënën dhe motrën e tij të vogël. Ai si...