7 C
Pristina
E martë - 24 Tetor, 2017

Kosovë/Shqipëri

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se është takuar me xhudisten e njohur Majlinda Kelmend dhe trajnerët e xhudos Driton dhe Agron Kuka. Postimi i Haradinajt në Facebook: "Është për çdo admirim puna e ekipës, Majlinda Kelmendi, Driton dhe Agron Kuka, që kaluan të gjitha sfidat për të...
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mëngjesin e sotëm grupin parlamentar të PS për të diskutuar mbi qëndrimin e Partisë Socialiste ndaj kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Renda lidhur me heqjen e imunitetit të deputetit Saimir Tahiri. “Pikë e pare e rendit të ditës është qëndrimi i Partisë Socialiste ndaj...
Pas zgjedhjeve lokale të mbajtura më 22 tetor në Kosovë, rezultatet preliminare tregojnë se disa nga komunat e Kosovës, do garojnë edhe për një raund tjetër zgjedhor. Sipas rezultateve aktuale, 19 komuna do të shkojnë në balotazh. Për balotazh kandidatët kanë të drejtë fushate për vetëm pesë ditë. Sipas ligjit, raundi...
Në konferencën e PDK-së për media, Abelard Tahiri tha se këto zgjedhje kjo parti i ka fituar bindshëm në shumicën e komunave. Deputeja Blerta Deliu tha se në 16 komuna PDK ka dalë si parti e parë dhe është adresa kryesore në vend" Jemi partia e parë në vend dhe...
Lëvizja Vetëvendosje akuzon PDK- në në Prizren se nuk ka hequr dorë nga manipulimet në ditën e zgjedhjeve. “Sa më shumë që po afrohet fundi i procesit zgjedhor i ditës së sotme, PDK-ja në Prizren po përdor tërë arsenalin e vet tashmë të njohur për të bërë presion ndaj qytetarëve...
Kryetari i degës së PDK-së në Malishevë, Isni Kilaj, ka thënë se Nisma po u bën presion votuesve në këtë komunë, njofton Klan Kosova. Kilaj tha për klankosova.tv, se në Malishevë ka arritur edhe vetë lideri i Nisma, Fatmir Limaj së bashku me eskortën e tij, të cilëtsiç tha ai...
video
Policia e Vlorës po vijon kontrollet në disa objekte dhe prona në pronësi të vëllezërve Habilaj, për kapjen e pjestarëve të kësaj bande, por edhe sekuestrim të lëndëve narkotike, që dyshohet të jenë fshehur në këto ambiente. Po ashtu policia e qytetit bregdetar ka referuar në Prokurori, materialet në ngarkim...
  RAJONI I PRISHTINËS   INCIDENTET  KRIMINALE     LËNDIM I LEHTË TRUPOR Fsh.Magure, Lipjan 21.10.2017-13:55. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi qe i njëjti ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull K-Shqiptar. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.   Raport shtesë: TENTIM VRASJE & MARRJA...

Kosova po voton

Sot në Kosovë po mbahen zgjedhjet e shtata lokale që nga paslufta. Qendra e votimit janë hapur në ora 07:00 dhe do të jenë të hapura deri në orën 19:00. Gjithsej janë 889 qendra të votimit me gjithsej 2 mijë e 505 vendvotime. Edhe pse duket e pabesueshme, por për këto...
Deputetët e mazhorancës në Këshillin e Mandateve dhe Imunitetit nuk kanë dhënë votën pro heqjes së imunitetit për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një prononcim për mediat në përfundim të mbledhjes, deputeti socialist Ulsi Manja ka deklaruar se provat e prokurorisë janë të pamjaftueshme për të autorizuar arrestimin e...