30 C
Pristina
E diel - 20 Gusht, 2017

Interesante

Pas stres aty-këtu mund të jetë një gjë e mirë. Mund të ju ndihmojë të motivoheni që të punoni më shumë dhe të paraqiteni si është më si miri nën pak presion. Përgjigja e stresit është mënyra se si trupi ju mbron ju, shkruan Stayhealth, transmeton Klan Kosova. Por që stresi...
Stresi i kthimit nga pushimet ekziston, por mund tё kontrollohet. Ja pesё kёshilla pёr tё shmangur gjendjen nё vёshtirёsi pas pushimeve. 1-Para se tё niseni ёshtё themelore tё organizoni punёn pёr javёn nё vazhdim nё bazё tё prioritetit: pёrgatisni njё check-list tё gjёrave qё do bёni kur tё ktheheni nё...
Një zhvillim i ri teknologjik që po vjen do lumturojë të gjithë personat që përdorin celular. Studiuesit amerikanë kanë dërguar sinjale duke përdorur valët ‘terahertz’, të cilat kanë frekuencë më të lartë se njësitë e Wi-Fi në ditët e sotme. Përdorimi i këtyre valëve bën që një person të lundrojë në...
Ka shume aresye pse interneti në celularin tuaj konsumohet shpejt? Fotot me rezolucion të lartë dhe videot që shihni harxhojnë shumë MB internet në pak minuta, transmeton arbresh.info. Çfarë mund të bëni për këtë? Së pari, mund të ndaloni mundësinë që videot të luhen automatikisht në celularin tuaj. Për këtë...
Një situatë e cuditshme ka ndodhur gjatë një dasmë në zonën e Sulovës në Cërrik. Në menunë e ushqimeve janë përshirë edhe specat djegës të cilët fatkeqsisht kanë qenë një varietet i njohur si “spec djegës kinez” i cili mjafton që ta prekësh në buzë dhe të “marrësh flakë”. Teksa kanë shijuar menunë dasmorët...
Dicka e rrallë ka ndodhur në Talë të Lezhës. Teksa një zjarr ka përfshirë shkurret e kanalit ngjitur me shtëpinë, File Murri, kryefamiljarja nuk ka pritur që të ndërhyjnë forcat e emergjencës apo shteti, por ka bërë detyrën e saj si qytetare. Filja ka vepruar me mjete rrethanore duke u përpjekur të shuajë flakët që janë përhapur me...
video
Sot mendoni një dëshirë e qëndroni me sytë nga qielli që premton t'ju ofroj një spektakël të vërtetë. Mbrëmjen e 12 gushtit do të kulmojë shiu i madh i meteorëve. Shkëncëtarët thonë se qindra meteorë do të vijëzojnë qiellin e shumë prej tyre mund të shihen me sy të lirë...
Ky është rasti i një 32-vjeçari dhe motrës së tij 30-vjeçare në Frosinone të Italisë. Ata janë 100% të paralizuar, dhe sikur të mos u mjaftojë kjo fatkeqësi, ata ishin detyruar të jetonin si të burgosur në shtëpinë e tyre. Dhe kjo për shkak të vëllait të tyre të vogël...
Pavarësisht thashethemeve  dhe miteve të krijuara rreth humbjes së virgjinitetit, por gjithçka s’është asgjë më shumë se ca mite. Askujt s’i intereson nëse jeni apo s’jeni e virgjër – mitizimi i seksit si akt i jashtëzakonshëm ka filluar si formë e ndalimeve fetare dhe romantizmit ku sksi dhe dashuria shkonin...
video
Në rrjetet sociale është përhapur një video e rrallë, në të cilën shihet ish kryetari i Jugosllavisë, Josip Broz Tito teksa i ndodh një fatkeqësi e pazakontë. Ngjarja ka ndodhur në vitin 1976 në vizitën e tij te kryeministri i Suedisë, Olof Palme. Në momentin kur Tito po dilte nga...