17 vjeçari nga Lluga e Podujevës nënshkruan kontratë 5 vjeçare me Bayernin

0

I riu 17-vjeçar nga fshati Llugë i Podujevës, Lorent Glloboderi ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me njërin ndër klubet më të mëdha në Gjermani, Bayern Munich.

Ai tashmë është pjesë e akademisë së klubit bavarez dhe ka arritur marrëveshje për pesë vjet.

Ndërkohë, llapjani ka stërvitur edhe me klube kosovare përpara se të emigrojë në Gjermani, ku edhe tani ka shënuar sukseset e para në futboll./Llapi.info

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here