16 skuadrat e kualifikuara nga grupet në Ligën e Kampionëve

0

Mbrëmë, janë zhvilluar tetë ndeshjet e fundit të fazës së grupeve.

Skuadrat e kualifikuara nga 8 grupet përkatëse:

Grupi A: Man Utd, Basel
Grupi B: PSG, Bayern Munchen
Grupi C: Roma, Chelsea
Grupi D: Barcelona, Juventus
Grupi E: Liverpool, Sevilla
Grupi F: Man City, Shakhtar
Grupi G: Besiktas, Porto
Grupi H: Tottenham, Real Madrid.

Shorti për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve do të hidhet të hënën më 11 dhjetor në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00. Ndeshjet e para do të zhvillohen me 13/14 dhe 20/21 shkurt, ndërsa ato të kthimit 6/7 dhe 13/14 mars.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here