15 C
Pristina
E mërkurë - 20 Qershor, 2018

Lajme

Analizë

MILIONERËT POLITIKË DHE TË VARFËRIT

REXHEP QOSJA Kosova e Re, shtet i lirë e i pavarur, por me sovranitet ende të gjymtuar, ka mjaft risi. Njëra prej këtyre risive të...

Mercenarët publikë

BLERIM LATIFI Viti 2108. Kosova ka njëqind vite prej se është bërë shtet i pavarur. Pas dekadash hezitimi e kundërshtimi, më fund, edhe Serbia e kishte...

ZONJAT MUND TË KALOJNË EDHE NËPËR TË KUQEN …

Nga Fadil LEPAJA Shoqatat kërkojnë dorëheqje. Semaforët duhet të japin dorëheqje. Është antidemokratike, duhet çdo kund me vu rreth rrotullime. Rrotullohu, rrotullohu derisa të merren...

Për kohë të lirë

moti

pristina
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
44%
5.7kmh
75%
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
11 °
Die
7 °
Hën
0 °

Sport

Xherdan Shaqiri është shprehur optimist para sfidës me Serbinë, duke thënë se Zvicra nuk ia ka frikën asnjë skuadre. “Unë nuk mendoj se ka shumë presion mbi ne, ne nuk ia kemi frikën askujt, ne kemi cilësi për të fituar ndaj gjithkujt. Ne i njohim aftësitë tona, kemi lojtarë të...

Showbiz

Të fundit