15 C
Pristina
E mërkurë - 14 Nëntor, 2018

Lajme

Analizë

GJERGJ KASTRIOTI-SKËNDERBEU DHE SHQIPTARËT SOT

Nga Rexhep QOSJA Figura më e madhe historike Gjergj Kastrioti-Skënderbeu është figura më e madhe historike në historinë e popullit shqiptar. Gjatë, Skënderbeu ishte figura më e...

Kërkojmë drejtësi, jo diskriminim kombëtar!

Thirrje e hapur BE-së, SHBA-së dhe OKB-së Shkaqet që shpien në një luftë janë shpesh të ndërlikuara për arsye të mosmarrëveshjeve të komplikuara. Luftërat mund të...

Shqiptarët, Dita e Flamurit dhe njëqind e gjashtë vjetori i Pavarësisë

Nga Izet Shala Kanë mbetur më pak se njëzet e tri ditë, për të festuar Ditën e Flamurit dhe njëqind e gjashtë vjetorin e Pavarësisë...

Për kohë të lirë

moti

pristina
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
44%
5.7kmh
75%
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
11 °
Die
7 °
Hën
0 °

Sport

Jose Mourinho do të shkarkohet nga posti i trajnerit të Manchester Unitedit nëse dështon ta sigurojë një vend në top katërshe këtë sezon të Premierligës, pohon Sun. Skuadra e trajnerit portugez renditet e teta me 20 pikë momentalisht, shtatë më pak se vendi i katërt, Tottenhami, transmeton Express. Ndërkohë, pikërisht trajneri...

Showbiz

Të fundit